95278-101A30LF
Amphenol ICC (FCI)
Product No:
95278-101A30LF
Description:
CONN HEADER SMD 30POS 2.54MM
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 370
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 185
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Series BERGSTIK®
Package Tape & Reel (TR)
Number of Rows 2
Pitch - Mating 0.100" (2.54mm)
Product Status Active
Insulation Color Black
Insulation Height 0.100" (2.54mm)
Insulation Material Thermoplastic
Number of Positions 30
Row Spacing - Mating 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Post Tin
Contact Length - Post -
Current Rating (Amps) 3A per Contact
Operating Temperature -65°C ~ 125°C
Contact Finish - Mating Gold, GXT™
Contact Length - Mating 0.232" (5.90mm)