961426-8041604-AR
3M
Product No:
961426-8041604-AR
Description:
CONN HDR 26POS 0.1 STACK T/H
User Guide
Mfr 3M
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series 961
Package Bulk
Row Spacing 0.100" (2.54mm)
Termination Solder
Length - Tail 0.130" (3.300mm)
Mounting Type Through Hole
Number of Rows 2
Product Status Obsolete
Base Product Number 961426
Number of Positions 26
Length - Overall Pin 1.638" (41.600mm)
Length - Stack Height 1.252" (31.800mm)
Length - Post (Mating) 0.256" (6.500mm)