961433-9041604-AR
3M
Product No:
961433-9041604-AR
Description:
CONN HDR 33POS 0.1 STACK T/H
Color Black
Pitch 0.100" (2.54mm)
Series 961
Package Bulk
Row Spacing -
Termination Solder
Length - Tail 0.130" (3.300mm)
Product Status Obsolete
Base Product Number 961433
Number of Positions 33
Length - Overall Pin 1.638" (41.600mm)
Length - Stack Height 1.252" (31.800mm)
Length - Post (Mating) 0.256" (6.500mm)