Home / Tape / 9750-0.5INX25M
9750-0.5INX25M
3M (TC)
Product No:
9750-0.5INX25M
Manufacturer:
3M (TC)
Description:
TAPE ADHSV TRNSFR 1/2"X 27YDS
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 5
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr 3M (TC)
Color -
Usage Electrically Conductive
Width 0.50" (12.70mm) 1/2"
Length 82' (25.0m) 27 yds
Series 9750
Package Bulk
Adhesive Acrylic
Tape Type Adhesive Transfer
Thickness 0.0020" (2.0 mils, 0.051mm)
Shelf Life 12 Months
Product Status Active
Backing, Carrier -
Shelf Life Start Date of Manufacture
Temperature Range -
Base Product Number 9750
Thickness - Adhesive -
Thickness - Backing, Carrier -
Storage/Refrigeration Temperature 70°F (21°C)