
Sanyo Denki America Inc.
Product No:
9G0912H202
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FAN AXIAL 92X32MM 12VDC WIRE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
17.518
17.518
10
15.99705
159.9705
25
15.38924
384.731
50
14.37692
718.846
100
13.263235
1326.3235
250
13.060752
3265.188
500
12.95952
6479.76
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Sanyo Denki America Inc. |
| RPM | 2850 RPM |
| Noise | 32.0dB(A) |
| Width | 32.00mm |
| Series | San Ace 92 |
| Weight | 0.375 lb (170.1 g) |
| Package | Box |
| Air Flow | 56.2 CFM (1.57m³/min) |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Features | Locked Rotor Protection |
| Termination | 2 Wire Leads |
| Bearing Type | Ball |
| Power (Watts) | 2.76 W |
| Voltage Range | 10.2 ~ 13.8VDC |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | CSA, TUV, UL |
| Static Pressure | 0.205 in H2O (51.2 Pa) |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Lifetime @ Temp. | 40000 Hrs @ 60°C |
| Material - Blade | Plastic |
| Material - Frame | Plastic |
| Size / Dimension | Square - 92mm L x 92mm H |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 9G0912 |
| Current Rating (Amps) | 0.230A |
| Operating Temperature | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |