
Sanyo Denki America Inc.
Product No:
9G0912P2G03
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FAN AXIAL 92X32MM 12VDC WIRE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
21.831
21.831
10
19.9367
199.367
25
19.18012
479.503
50
17.91814
895.907
100
16.530095
1653.0095
250
16.277718
4069.4295
500
16.15152
8075.76
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Sanyo Denki America Inc. |
| RPM | 5000 RPM |
| Noise | 50.0dB(A) |
| Width | 32.00mm |
| Series | San Ace 92 |
| Weight | 0.375 lb (170.1 g) |
| Package | Box |
| Air Flow | - |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Features | Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Termination | 4 Wire Leads |
| Bearing Type | Ball |
| Voltage Range | 10.8 ~ 13.2VDC |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | - |
| Static Pressure | - |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Material - Blade | Plastic |
| Material - Frame | Plastic |
| Size / Dimension | Square - 92mm L x 92mm H |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 9G0912 |
| Current Rating (Amps) | 0.880A |
| Operating Temperature | 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C) |