
Sanyo Denki America Inc.
Product No:
9G0912S201
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FAN AXIAL 92X32MM 12VDC WIRE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
19.456
19.456
10
17.7726
177.726
25
17.09734
427.4335
50
15.97235
798.6175
100
14.735165
1473.5165
250
14.510148
3627.537
500
14.397687
7198.8435
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Sanyo Denki America Inc. |
| RPM | 3500 RPM |
| Noise | 38.0dB(A) |
| Width | 32.00mm |
| Series | San Ace 92 |
| Weight | 0.375 lb (170.1 g) |
| Package | Box |
| Air Flow | 70.6 CFM (1.98m³/min) |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Features | Locked Rotor Protection, Speed Sensor (Tach) |
| Termination | 3 Wire Leads |
| Bearing Type | Ball |
| Power (Watts) | 4.56 W |
| Voltage Range | 10.2 ~ 13.8VDC |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | CSA, TUV, UL |
| Static Pressure | 0.309 in H2O (77.0 Pa) |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Lifetime @ Temp. | 40000 Hrs @ 60°C |
| Material - Blade | Plastic |
| Material - Frame | Plastic |
| Size / Dimension | Square - 92mm L x 92mm H |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 9G0912 |
| Current Rating (Amps) | 0.380A |
| Operating Temperature | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |