
Sanyo Denki America Inc.
Product No:
9G1212M1021
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FAN AXIAL 119X38MM 12VDC WIRE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
25.004
25.004
10
22.83705
228.3705
25
21.9697
549.2425
50
20.52437
1026.2185
100
18.93445
1893.445
250
18.645384
4661.346
500
18.500832
9250.416
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Sanyo Denki America Inc. |
| RPM | 1950 RPM |
| Noise | 32.0dB(A) |
| Width | 38.00mm |
| Series | San Ace 120 |
| Weight | 0.728 lb (330.22 g) |
| Package | Box |
| Air Flow | 74.0 CFM (2.07m³/min) |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Features | - |
| Termination | 2 Wire Leads |
| Bearing Type | Ball |
| Power (Watts) | 2.52 W |
| Voltage Range | 7 ~ 13.8VDC |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | CSA, TUV, UL |
| Static Pressure | 0.159 in H2O (39.6 Pa) |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Lifetime @ Temp. | 40000 Hrs @ 60°C |
| Material - Blade | Plastic |
| Material - Frame | Plastic |
| Size / Dimension | Square - 119mm L x 119mm H |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 9G1212 |
| Current Rating (Amps) | 0.210A |
| Operating Temperature | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |