
Sanyo Denki America Inc.
Product No:
9GA0812H7001
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FAN AXIAL 80X15MM 12VDC WIRE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
19.7695
19.7695
10
18.05855
180.5855
25
17.37284
434.321
50
16.2298
811.49
100
14.97257
1497.257
250
14.744
3686
500
14.629696
7314.848
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Sanyo Denki America Inc. |
| RPM | 3800 RPM |
| Noise | 29.0dB(A) |
| Width | 15.00mm |
| Series | San Ace 80 |
| Weight | 0.143 lb (64.86 g) |
| Package | Box |
| Air Flow | 31.4 CFM (0.879m³/min) |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Features | Speed Sensor (Tach) |
| Termination | 3 Wire Leads |
| Bearing Type | Ball |
| Power (Watts) | 1.08 W |
| Voltage Range | 6 ~ 13.2VDC |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | cURus, TUV |
| Static Pressure | 0.131 in H2O (32.6 Pa) |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Lifetime @ Temp. | 40000 Hrs @ 60°C |
| Material - Blade | Plastic |
| Material - Frame | Plastic |
| Size / Dimension | Square - 80mm L x 80mm H |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 9GA0812 |
| Current Rating (Amps) | 0.090A |
| Operating Temperature | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |