
Sanyo Denki America Inc.
Product No:
9GA0812P4H001
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FAN AXIAL 80X25MM 12VDC WIRE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
18.012
18.012
10
16.45115
164.5115
25
15.827
395.675
50
14.78561
739.2805
100
13.640195
1364.0195
250
13.431974
3357.9935
500
13.327854
6663.927
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Sanyo Denki America Inc. |
| RPM | 5200 RPM |
| Noise | 37.0dB(A) |
| Width | 25.00mm |
| Series | San Ace 80 |
| Weight | 0.243 lb (110.22 g) |
| Package | Box |
| Air Flow | 51.5 CFM (1.44m³/min) |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Features | Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Termination | 4 Wire Leads |
| Bearing Type | Ball |
| Power (Watts) | 2.64 W |
| Voltage Range | 10.2 ~ 12.6VDC |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | CSA, TUV, UL |
| Static Pressure | 0.352 in H2O (87.7 Pa) |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Lifetime @ Temp. | Varies Based on Temperature |
| Material - Blade | Plastic |
| Material - Frame | Plastic |
| Size / Dimension | Square - 80mm L x 80mm H |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 9GA0812 |
| Current Rating (Amps) | 0.220A |
| Operating Temperature | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |