
Sanyo Denki America Inc.
Product No:
9GA0824P4J013
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FAN AXL 80X25.2MM 24VDC RECT
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
22.477
22.477
10
20.52475
205.2475
25
19.74518
493.6295
50
18.44615
922.3075
100
17.017255
1701.7255
250
16.757468
4189.367
500
16.627584
8313.792
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Sanyo Denki America Inc. |
| RPM | 7400 RPM |
| Noise | 48.0dB(A) |
| Width | 25.20mm |
| Series | San Ace 80 |
| Weight | 0.243 lb (110.22 g) |
| Package | Box |
| Air Flow | - |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Features | Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Termination | 4 Position Rectangular Connector |
| Bearing Type | Ball |
| Voltage Range | 21.6 ~ 26.4VDC |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | - |
| Static Pressure | - |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Lifetime @ Temp. | - |
| Material - Blade | Plastic |
| Material - Frame | Plastic |
| Size / Dimension | Square - 80mm L x 80mm H |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 9GA0824 |
| Current Rating (Amps) | 0.280A |
| Operating Temperature | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |