
Sanyo Denki America Inc.
Product No:
9GA0824P6G001
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FAN AXIAL 80X20MM 24VDC WIRE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
20.5485
20.5485
10
18.77105
187.7105
25
18.05798
451.4495
50
16.86991
843.4955
100
15.56309
1556.309
250
15.325476
3831.369
500
15.206688
7603.344
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Sanyo Denki America Inc. |
| RPM | 5850 RPM |
| Noise | 45.0dB(A) |
| Width | 20.00mm |
| Series | San Ace 80 |
| Weight | 0.176 lb (79.83 g) |
| Package | Box |
| Air Flow | 60.8 CFM (1.70m³/min) |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Features | PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Termination | 4 Wire Leads |
| Bearing Type | Ball |
| Power (Watts) | 3.6 W |
| Voltage Range | 20.4 ~ 27.6VDC |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | CSA, TUV, UL |
| Static Pressure | 0.440 in H2O (109.6 Pa) |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Lifetime @ Temp. | 40000 Hrs @ 60°C |
| Material - Blade | Plastic |
| Material - Frame | Plastic |
| Size / Dimension | Square - 80mm L x 80mm H |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 9GA0824 |
| Current Rating (Amps) | 0.150A |
| Operating Temperature | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |