
Sanyo Denki America Inc.
Product No:
9GV0812P4J03
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FAN AXIAL 80X25.4MM 12VDC WIRE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
24.7855
24.7855
10
22.63375
226.3375
25
21.77438
544.3595
50
20.34197
1017.0985
100
18.766205
1876.6205
250
18.479666
4619.9165
500
18.336425
9168.2125
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Sanyo Denki America Inc. |
| RPM | 4500 RPM |
| Noise | 46.0dB(A) |
| Width | 25.40mm |
| Series | San Ace 80 |
| Weight | 0.276 lb (125.19 g) |
| Package | Box |
| Air Flow | 60.7 CFM (1.70m³/min) |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Features | PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Termination | 4 Wire Leads |
| Bearing Type | Ball |
| Power (Watts) | 5.6 W |
| Voltage Range | 10.2 ~ 13.8VDC |
| Product Status | Obsolete |
| Approval Agency | CSA, TUV, UL |
| Static Pressure | 0.440 in H2O (109.6 Pa) |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Lifetime @ Temp. | 40000 Hrs @ 60°C |
| Material - Blade | Plastic |
| Material - Frame | Plastic |
| Size / Dimension | Square - 80mm L x 80mm H |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 9GV0812 |
| Current Rating (Amps) | 0.470A |
| Operating Temperature | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |