
Sanyo Denki America Inc.
Product No:
9RA0612P4J001
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC WIRE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
18.3255
18.3255
10
16.73805
167.3805
25
16.10212
402.553
50
15.04268
752.134
100
13.87741
1387.741
250
13.66556
3416.39
500
13.559616
6779.808
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Sanyo Denki America Inc. |
| RPM | 7700 RPM |
| Noise | 41.0dB(A) |
| Width | 25.00mm |
| Series | San Ace 60 |
| Weight | - |
| Package | Box |
| Air Flow | 38.8 CFM (1.09m³/min) |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Features | Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Termination | 4 Wire Leads |
| Bearing Type | Ball |
| Power (Watts) | 4.2 W |
| Voltage Range | 10.8 ~ 13.2VDC |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | cURus, TUV |
| Static Pressure | 0.520 in H2O (129.5 Pa) |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Lifetime @ Temp. | 60000 Hrs @ 60°C |
| Material - Blade | Plastic |
| Material - Frame | Plastic |
| Size / Dimension | Square - 60mm L x 60mm H |
| Ingress Protection | - |
| Current Rating (Amps) | 0.350A |
| Operating Temperature | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |