
Sanyo Denki America Inc.
Product No:
9RA0924P4G0011
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
FAN AXIAL 92X25MM 24VDC WIRE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
23.4175
23.4175
10
21.38735
213.8735
28
20.574967
576.099076
56
19.221217
1076.388152
112
17.732263
1986.013456
252
17.461532
4400.306064
504
17.326176
8732.392704
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Sanyo Denki America Inc. |
| RPM | 4200 RPM |
| Noise | 37.0dB(A) |
| Width | 25.00mm |
| Series | San Ace 92 |
| Weight | - |
| Package | Bulk |
| Air Flow | 63.5 CFM (1.78m³/min) |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Features | Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Termination | 4 Wire Leads |
| Bearing Type | Ball |
| Power (Watts) | 3.12 W |
| Voltage Range | 21.6 ~ 26.4VDC |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | cURus, TUV |
| Static Pressure | 0.290 in H2O (72.2 Pa) |
| Voltage - Rated | 24VDC |
| Lifetime @ Temp. | 60000 Hrs @ 60°C |
| Material - Blade | Plastic |
| Material - Frame | Plastic |
| Size / Dimension | Square - 92mm L x 92mm H |
| Ingress Protection | - |
| Current Rating (Amps) | 0.130A |
| Operating Temperature | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |