
Sanyo Denki America Inc.
Product No:
9S1212P4H01
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FAN AXIAL 120X25MM 12VDC WIRE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
22.4675
22.4675
10
20.52
205.2
25
19.741
493.525
50
18.44216
922.108
100
17.01355
1701.355
250
16.75382
4188.455
500
16.623936
8311.968
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Sanyo Denki America Inc. |
| RPM | 2700 RPM |
| Noise | 36.0dB(A) |
| Width | 25.00mm |
| Series | San Ace 120 |
| Weight | 0.309 lb (140.16 g) |
| Package | Box |
| Air Flow | 86.5 CFM (2.42m³/min) |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Features | Locked Rotor Protection, PWM Control, Speed Sensor (Tach) |
| Termination | 4 Wire Leads |
| Bearing Type | Ball |
| Power (Watts) | 4.68 W |
| Voltage Range | 5 ~ 13.2VDC |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | CSA, TUV, UL |
| Static Pressure | 0.180 in H2O (44.8 Pa) |
| Voltage - Rated | 12VDC |
| Lifetime @ Temp. | 40000 Hrs @ 60°C |
| Material - Blade | Plastic |
| Material - Frame | Plastic |
| Size / Dimension | Square - 120mm L x 120mm H |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | 9S1212 |
| Current Rating (Amps) | 0.390A |
| Operating Temperature | 14 ~ 140°F (-10 ~ 60°C) |