
Renesas Electronics America Inc
Product No:
9UMS9610CKLFT
Manufacturer:
Package:
48-VFQFPN (6x6)
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
IC CLOCK PC LOW POWER 48-QFN
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
11.0295
11.0295
10
9.9674
99.674
25
9.5038
237.595
100
8.25208
825.208
250
7.8812
1970.3
500
7.1858
3592.9
1000
6.2586
6258.6
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Renesas Electronics America Inc |
| PLL | Yes |
| Input | Crystal |
| Output | Clock |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Main Purpose | Ultra Mobile PC (UMPC) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 48-VFQFN Exposed Pad |
| Product Status | Obsolete |
| Frequency - Max | 200MHz |
| Voltage - Supply | 1.425V ~ 3.465V |
| Number of Circuits | 1 |
| Base Product Number | 9UMS9610 |
| DigiKey Programmable | Not Verified |
| Ratio - Input:Output | 1:9 |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Supplier Device Package | 48-VFQFPN (6x6) |
| Differential - Input:Output | No/Yes |