
Sanyo Denki America Inc.
Product No:
9WP0848S401
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
FAN AXIAL 80X25MM 48VDC WIRE
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
24.415
24.415
10
22.30125
223.0125
25
21.45404
536.351
50
20.04272
1002.136
100
18.490135
1849.0135
250
18.207852
4551.963
500
18.06672
9033.36
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Sanyo Denki America Inc. |
| RPM | 3400 RPM |
| Noise | 34.0dB(A) |
| Width | 25.00mm |
| Series | San Ace 80W |
| Weight | 0.287 lb (130.18 g) |
| Package | Box |
| Air Flow | 42.4 CFM (1.19m³/min) |
| Fan Type | Tubeaxial |
| Features | Speed Sensor (Tach) |
| Termination | 3 Wire Leads |
| Bearing Type | Ball |
| Power (Watts) | 2.88 W |
| Voltage Range | 40.8 ~ 55.2VDC |
| Product Status | Active |
| Approval Agency | CSA, TUV, UL |
| Static Pressure | 0.193 in H2O (48.1 Pa) |
| Voltage - Rated | 48VDC |
| Lifetime @ Temp. | 40000 Hrs @ 60°C |
| Material - Blade | Plastic |
| Material - Frame | Plastic |
| Size / Dimension | Square - 80mm L x 80mm H |
| Ingress Protection | IP68 - Dust Tight, Waterproof |
| Base Product Number | 9WP0848 |
| Current Rating (Amps) | 0.060A |
| Operating Temperature | -4 ~ 158°F (-20 ~ 70°C) |