
Amphenol RF
Product No:
A-1PA-081-100B2
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY U.FL UMCC PLG-PL 3.937"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.99
3.99
10
3.6233
36.233
25
3.4314
85.785
50
3.3516
167.58
100
3.192
319.2
250
2.793
698.25
500
2.7132
1356.6
1000
2.3142
2314.2
2500
2.1546
5386.5
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | U.FL (UMCC), AMC to U.FL (UMCC), AMC |
| Length | 3.937" (100.00mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | Shielded |
| Cable Type | 0.81mm OD Coaxial Cable |
| 1st Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | A-1PA-081 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |