
Amphenol RF
Product No:
A-1PA-081-150B2
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY U.FL UMCC PLG-PL 5.906"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
3.762
3.762
10
3.41905
34.1905
25
3.23836
80.959
50
3.16312
158.156
100
3.01245
301.245
250
2.635908
658.977
500
2.560592
1280.296
1000
2.184031
2184.031
2500
2.033399
5083.4975
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | U.FL (UMCC), AMC to U.FL (UMCC), AMC |
| Length | 5.906" (150.00mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | Shielded |
| Cable Type | 0.81mm OD Coaxial Cable |
| 1st Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | A-1PA-081 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |