
Amphenol RF
Product No:
A-1PA-081-300B2
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY U.FL UMCC PL-PL 11.811"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.0945
4.0945
10
3.71355
37.1355
25
3.51766
87.9415
50
3.43577
171.7885
100
3.27218
327.218
250
2.86311
715.7775
500
2.781315
1390.6575
1000
2.372302
2372.302
2500
2.208693
5521.7325
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | U.FL (UMCC), AMC to U.FL (UMCC), AMC |
| Length | 11.811" (300.00mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | Shielded |
| Cable Type | 0.81mm OD Coaxial Cable |
| 1st Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | A-1PA-081 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |