
Amphenol RF
Product No:
A-1PA-113-039G2
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY U.FL UMCC PLG-PLG 1.53"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.3605
4.3605
10
3.96055
39.6055
25
3.75136
93.784
50
3.66434
183.217
100
3.489825
348.9825
250
3.053566
763.3915
500
2.966318
1483.159
1000
2.530097
2530.097
2500
2.35561
5889.025
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Gray |
| Style | U.FL (UMCC), AMC to U.FL (UMCC), AMC |
| Length | 1.530" (38.86mm) |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Features | Shielded |
| Cable Type | 1.13mm OD Coaxial Cable |
| 1st Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | A-1PA-113 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |