
Amphenol RF
Product No:
A-1PA-113-045B2
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY U.FL UMCC PLG-PL 1.772"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.3415
4.3415
10
3.9387
39.387
25
3.73008
93.252
50
3.64325
182.1625
100
3.46978
346.978
250
3.036086
759.0215
500
2.949351
1474.6755
1000
2.515619
2515.619
2500
2.34213
5855.325
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | U.FL (UMCC), AMC to U.FL (UMCC), AMC |
| Length | 1.772" (45.00mm) |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Features | Shielded |
| Cable Type | 1.13mm OD Coaxial Cable |
| 1st Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | A-1PA-113 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |