
Amphenol RF
Product No:
A-1PA-132-01KB2
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY U.FL UMCC PLUG-PLG 3.3'
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.3435
7.3435
10
6.63575
66.3575
25
6.26924
156.731
50
6.11629
305.8145
100
5.810485
581.0485
250
5.198856
1299.714
500
4.893051
2446.5255
1000
4.281422
4281.422
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | U.FL (UMCC), AMC to U.FL (UMCC), AMC |
| Length | 39.4" (1.0m) 3.3' |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Features | Shielded |
| Cable Type | 1.32mm OD Coaxial Cable |
| 1st Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | A-1PA-132 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |