
Amphenol RF
Product No:
A-1PA-132-125G2
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY U.FL UMCC PLG-PL 4.902"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
6.8685
6.8685
10
6.21395
62.1395
25
5.87062
146.7655
50
5.72736
286.368
100
5.440935
544.0935
250
4.868256
1217.064
500
4.581869
2290.9345
1000
4.009142
4009.142
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Gray |
| Style | U.FL (UMCC), AMC to U.FL (UMCC), AMC |
| Length | 4.902" (124.50mm) |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Features | Shielded |
| Cable Type | 1.32mm OD Coaxial Cable |
| 1st Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | A-1PA-132 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |