
Amphenol RF
Product No:
A-1PA-137-01KB2
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY U.FL UMCC PLUG-PLG 3.3'
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.638
7.638
10
6.9046
69.046
25
6.52308
163.077
50
6.36405
318.2025
100
6.0458
604.58
250
5.409452
1352.363
500
5.09124
2545.62
1000
4.454835
4454.835
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | U.FL (UMCC), AMC to U.FL (UMCC), AMC |
| Length | 39.4" (1.0m) 3.3' |
| Series | - |
| Package | Bulk |
| Features | Shielded |
| Cable Type | 1.37mm OD Coaxial Cable |
| 1st Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | A-1PA-137 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |