
Amphenol RF
Product No:
A-1PA-178-050N2
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY U.FL UMCC PLG-PL 1.969"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
4.617
4.617
10
4.19615
41.9615
25
3.9748
99.37
50
3.88227
194.1135
100
3.697305
369.7305
250
3.235168
808.792
500
3.142733
1571.3665
1000
2.680568
2680.568
2500
2.495698
6239.245
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Natural |
| Style | U.FL (UMCC), AMC to U.FL (UMCC), AMC |
| Length | 1.969" (50.00mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | Shielded |
| Cable Type | RG-178 |
| 1st Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 3 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | A-1PA-178 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |