
Amphenol RF
Product No:
A-1PA-178-100N2
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY U.FL UMCC PLG-PL 3.937"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.586
5.586
10
5.07015
50.7015
25
4.80244
120.061
50
4.69091
234.5455
100
4.46747
446.747
250
3.909022
977.2555
500
3.797321
1898.6605
1000
3.238892
3238.892
2500
3.015528
7538.82
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Natural |
| Style | U.FL (UMCC), AMC to U.FL (UMCC), AMC |
| Length | 3.937" (100.00mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | Shielded |
| Cable Type | RG-178 |
| 1st Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 3 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | A-1PA-178 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |