
Amphenol RF
Product No:
A-1PA-178-500N2
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY U.FL UMCC PLG-PL 19.69"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
10.412
10.412
10
9.37365
93.7365
25
8.83044
220.761
50
8.60396
430.198
100
8.377575
837.7575
250
7.471902
1867.9755
500
7.019056
3509.528
1000
6.203937
6203.937
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Natural |
| Style | U.FL (UMCC), AMC to U.FL (UMCC), AMC |
| Length | 19.69" (500.00mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | Shielded |
| Cable Type | RG-178 |
| 1st Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Cable Impedance | 50 Ohms |
| Frequency - Max | 3 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | A-1PA-178 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |