
Amphenol RF
Product No:
A-1PL-081-01KB2
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY U.FL UMCC PLUG-PLG 3.3'
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
7.4005
7.4005
10
6.68895
66.8895
25
6.31864
157.966
50
6.16455
308.2275
100
5.85637
585.637
250
5.239858
1309.9645
500
4.93164
2465.82
1000
4.315185
4315.185
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | U.FL (UMCC), AMC to U.FL (UMCC), AMC |
| Length | 39.4" (1.0m) 3.3' |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | Shielded |
| Cable Type | 0.81mm OD Coaxial Cable |
| 1st Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | U.FL (UMCC), AMC Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | A-1PL-081 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |