
Amphenol RF
Product No:
A-2JA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CONN AMMC JACK STR 50OHM SMD
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.0165
1.0165
10
0.85785
8.5785
25
0.82346
20.5865
50
0.80579
40.2895
100
0.770735
77.0735
250
0.700682
175.1705
500
0.630591
315.2955
1000
0.560528
560.528
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Series | - |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | - |
| Includes | - |
| Impedance | 50Ohm |
| Body Finish | Silver |
| Cable Group | - |
| Body Material | Phosphor Bronze |
| Housing Color | Black |
| Mating Cycles | 20 |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Connector Type | Jack, Male Pin |
| Fastening Type | Snap-On |
| Insertion Loss | - |
| Product Status | Active |
| Voltage Rating | 500 V |
| Connector Style | AMMC |
| Frequency - Max | 3 GHz |
| Number of Ports | 1 |
| Mounting Feature | - |
| Ingress Protection | - |
| Shield Termination | Solder |
| Base Product Number | A-2J |
| Contact Termination | Solder |
| Dielectric Material | Liquid Crystal Polymer (LCP) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| Center Contact Plating | Gold |
| Center Contact Material | Brass |