
Amphenol RF
Product No:
A-2PA-081-300B2
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CBL ASSY AMMC PLUG-PLUG 11.811"
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
5.814
5.814
10
5.282
52.82
25
5.00308
125.077
50
4.88661
244.3305
100
4.65386
465.386
250
4.072118
1018.0295
500
3.955781
1977.8905
1000
3.374048
3374.048
2500
3.141356
7853.39
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Amphenol RF |
| Color | Black |
| Style | AMMC to AMMC |
| Length | 11.811" (300.00mm) |
| Series | - |
| Package | Bag |
| Features | Shielded |
| Cable Type | 0.81mm OD Coaxial Cable |
| 1st Connector | AMMC Plug, Right Angle |
| 2nd Connector | AMMC Plug, Right Angle |
| Product Status | Active |
| Frequency - Max | 6 GHz |
| Overall Impedance | 50 Ohms |
| 1st Contact Gender | Female |
| 2nd Contact Gender | Female |
| Ingress Protection | - |
| Base Product Number | A-2PA-081 |
| Operating Temperature | -40°C ~ 90°C |
| 1st Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 2nd Connector Mounting Type | Free Hanging (In-Line) |
| 1st Connector Mounting Feature | - |
| 2nd Connector Mounting Feature | - |