
Century Spring Corp
Product No:
A-34CS
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
COMP O= .234,L= 1.13,W= .037
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
1.52
1.52
50
1.44039
72.0195
150
1.36458
204.687
300
1.28877
386.631
500
1.13715
568.575
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Century Spring Corp |
| Rate | 25.0 lbs/in |
| Finish | Gold Iridite |
| Series | - |
| Package | Box |
| Material | Spring Steel |
| End Style | Closed |
| Free Length | 1.130" (28.70mm) |
| Wire Diameter | 0.037" (0.94mm) |
| Product Status | Active |
| Diameter - Inside | 0.160" (4.06mm) |
| Diameter - Outside | 0.234" (5.94mm) |