
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
A101J15C0GF5TAA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 100PF 50V C0G/NP0 AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2565
0.2565
10
0.17765
1.7765
50
0.10659
5.3295
100
0.09006
9.006
500
0.061617
30.8085
1000
0.054511
54.511
2500
0.052136
130.34
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | A |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±5% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 100 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 50V |
| Size / Dimension | 0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | C0G, NP0 |