A102J20C0GH5UAA
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
A102J20C0GH5UAA
Description:
CAP CER 1000PF 100V C0G/NP0 AXL
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series A
Package Tape & Box (TB)
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style Straight
Capacitance 1000 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C