
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
A102K15X7RH5TAA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Description:
CAP CER 1000PF 100V X7R AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.2565
0.2565
10
0.17385
1.7385
50
0.1159
5.795
100
0.098515
9.8515
500
0.06954
34.77
1000
0.060848
60.848
2500
0.05795
144.875
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | A |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 1000 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 100V |
| Size / Dimension | 0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |