
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
A103K15X7RK5TAA
Manufacturer:
Package:
-
Batch:
-
Datasheet:
-
Description:
CAP CER 10000PF 200V X7R AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.304
0.304
10
0.209
2.09
50
0.14649
7.3245
100
0.125495
12.5495
500
0.094126
47.063
1000
0.079486
79.486
2500
0.075297
188.2425
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | A |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | - |
| Features | - |
| Tolerance | ±10% |
| Lead Style | Straight |
| Capacitance | 10000 pF |
| Applications | General Purpose |
| Failure Rate | - |
| Lead Spacing | - |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Thickness (Max) | - |
| Voltage - Rated | 200V |
| Size / Dimension | 0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Temperature Coefficient | X7R |