A123K15X7RK5UAA
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
A123K15X7RK5UAA
Description:
CAP CER 0.012UF 200V X7R AXIAL
Series A
Package Tape & Box (TB)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Straight
Capacitance 0.012 µF
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C