A123K20X7RL5TAA
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
A123K20X7RL5TAA
Description:
CAP CER 0.012UF 500V X7R AXIAL
Series A
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Straight
Capacitance 0.012 µF
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C