A151M15X7RH5UAA
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
A151M15X7RH5UAA
Description:
CAP CER 150PF 100V X7R AXIAL
Series A
Package Tape & Box (TB)
Ratings -
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style Straight
Capacitance 150 pF
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C