A270K15C0GF5TAA
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
A270K15C0GF5TAA
Description:
CAP CER 27PF 50V C0G/NP0 AXIAL
Series A
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Straight
Capacitance 27 pF
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 50V
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C