A392K20X7RL5UAA
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
A392K20X7RL5UAA
Description:
CAP CER 3900PF 500V X7R AXIAL
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series A
Package Tape & Box (TB)
Ratings -
Features -
Tolerance ±10%
Lead Style Straight
Capacitance 3900 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 500V
Size / Dimension 0.118" Dia x 0.197" L (3.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C