A3EA-44D-2R(41)
Hirose Electric Co Ltd
Product No:
A3EA-44D-2R(41)
Description:
CONN RECEPT IDC 44POS 2MM
User Guide
Mfr Hirose Electric Co Ltd
Color Black
Pitch 0.079" (2.00mm)
Series A3E
Package Bulk
Features Feed Through
Wire Type Ribbon Cable
Wire Gauge -
Row Spacing 0.079" (2.00mm)