A470J15C0GH5TAA
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
A470J15C0GH5TAA
Description:
CAP CER 47PF 100V C0G/NP0 AXIAL
Quantity:
Delivery:
Payment:
In Stock : 25437
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
  • 1
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
User Guide
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Series A
Package Tape & Reel (TR)
Ratings -
Features -
Tolerance ±5%
Lead Style Straight
Capacitance 47 pF
Applications General Purpose
Failure Rate -
Lead Spacing -
Mounting Type Through Hole
Package / Case Axial
Product Status Active
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 100V
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C