A471M15X7RK5TAA
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
A471M15X7RK5TAA
Description:
CAP CER 470PF 200V X7R AXIAL
Features -
Tolerance ±20%
Lead Style Straight
Capacitance 470 pF
Thickness (Max) -
Voltage - Rated 200V
Size / Dimension 0.098" Dia x 0.150" L (2.50mm x 3.80mm)
Height - Seated (Max) -
Operating Temperature -55°C ~ 125°C