
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
AC01000001501JA100
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 1.5K OHM 1W 5% AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.741
0.741
10
0.6156
6.156
25
0.52744
13.186
50
0.47462
23.731
100
0.41306
41.306
250
0.369132
92.283
500
0.298832
149.416
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | AC |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 1.5 kOhms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.169" Dia x 0.433" L (4.30mm x 11.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 275°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | 100/ +180ppm/°C |