
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
AC01000002709JA100
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 27 OHM 1W 5% AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1000
0.215184
215.184
2000
0.208136
416.272
5000
0.203442
1017.21
10000
0.196403
1964.03
25000
0.193686
4842.15
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | AC |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 27 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.169" Dia x 0.433" L (4.30mm x 11.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 275°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | -10/ -80ppm/°C |