
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
AC01000005009JA100
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 50 OHM 1W 5% AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.741
0.741
10
0.646
6.46
25
0.56734
14.1835
50
0.51851
25.9255
100
0.450015
45.0015
250
0.391286
97.8215
500
0.324767
162.3835
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | AC |
| Package | Cut Tape (CT) |
| Features | Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 50 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 1W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.169" Dia x 0.433" L (4.30mm x 11.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 275°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | 100/ +180ppm/°C |