
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Product No:
AC03AT0908208JBM00
Manufacturer:
Package:
Axial
Batch:
-
Description:
RES 8.2 OHM 5% 3W AXIAL
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
2.337
2.337
10
2.0767
20.767
25
1.92546
48.1365
50
1.81203
90.6015
100
1.58555
158.555
250
1.35907
339.7675
500
1.132552
566.276
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components |
| Series | AC-AT |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Features | Automotive AEC-Q200, Flame Proof, Pulse Withstanding |
| Tolerance | ±5% |
| Resistance | 8.2 Ohms |
| Composition | Wirewound |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 3W |
| Package / Case | Axial |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.189" Dia x 0.512" L (4.80mm x 13.00mm) |
| Height - Seated (Max) | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 250°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | Axial |
| Temperature Coefficient | -10/ -80ppm/°C |