
YAGEO
Product No:
AC0603FR-10120KL
Manufacturer:
Package:
0603
Batch:
-
Description:
RES 120K OHM 1% 1/10W 0603
Quantity:
Delivery:

Payment:
Minimum: 1 Multiples: 1
Qty
Unit Price
Ext Price
1
0.095
0.095
10
0.019
0.19
50
0.01159
0.5795
100
0.00969
0.969
500
0.006631
3.3155
1000
0.00571
5.71
5000
0.004152
20.76
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.

| Mfr | YAGEO |
| Series | AC |
| Package | Tape & Reel (TR) |
| Ratings | AEC-Q200 |
| Tolerance | ±1% |
| Resistance | 120 kOhms |
| Composition | Thick Film |
| Failure Rate | - |
| Power (Watts) | 0.1W, 1/10W |
| Package / Case | 0603 (1608 Metric) |
| Product Status | Active |
| Size / Dimension | 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) |
| Height - Seated (Max) | 0.022" (0.55mm) |
| Operating Temperature | -55°C ~ 155°C |
| Number of Terminations | 2 |
| Supplier Device Package | 0603 |
| Temperature Coefficient | ±100ppm/°C |